Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hollanda'da çevre vergisi ile ilgili yaşanmış bir hikaye...

E-postama gelen yaşanmış bir hikaye...

Hollanda'lı görevli birkaç işlem yaptıktan sonra Türk'e

- "Kiraladığınız evin balkonunda çiçek yetiştirecek misiniz?" diye sorar.

- "Evet, çiçek merakım var,yetiştireceğim de bu soruyu niçin sordunuz onu anlamadım" der.Görevli memur

- "Eğer çiçek yetiştireceksiniz sizden çevre vergisi almayacağız, o nedenle sordum" deyince

- "Tamam da o evde çiçek yetiştirilip yetiştirilmediğini kontrol ediyor musunuz?" diye sorunca görevli

- "Hayır,öyle bir kontrol yok..." der.

- "Peki..." der yurdum insanı "'Çiçek yetiştireceğim' deyipte çiçek yetiştirmezse bu kişi o zaman ne olacak?"  diye sorunca görevli parmağı ağzında şaşkın gözlerle hayretler içerisinde yanıt verir.

- "Böyle bir şey şimdiye kadar hiç aklımıza gelmedi..."


Bu adamlar hakikaten pek saflar. Buna rağmen nasıl oluyorlar da bizden daha iyi şartlarda insan gibi yaşayabiliyorlar hiç anlamıyorum!!!0 yorum:

Yorum Gönder


Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | ReviewSilo - Reviews for e-Shopping