Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

KüçükBahçem'den Taze Haberler

KüçükBahçem'den Taze Haberler

Evimin önündeki hepi topu 9-10 metrekarelik küçücük bahçemden güzel haberler var. Evdeki tadilattan sonra tarumar olan KüçükBahçem'i "KüçükBahçem'in sonu (mu acaba?)"  başlıklı yazımda bahsettiğim gibi, elden geçirerek yeniden canlandırmıştım. Hatta hızımı alamayıp bir de damlama su tesisatı döşemiştim...

Bir ay kadar önce dikmiş olduğum fideler büyüdüler, çiçeğe durdular. Domatesleri iplerle askıya bile aldım. Bahçe biraz çingen çadırına benzedi ama n'apalım artık.


Pembe domates fidelerinde küçük küçük de olsa domatesler belirmeye başladı. Henüz çok küçük ve yeşiller ama siz onları birde 30-40 gün sonra görün...


Henüz tam olarak büyümemiş biber, bu da yakında ne canlar yakacak...Aralarında en hızlı davrananlar salatalıklar. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz bu iki salatalığı dalından kopardık, kapının önünde oynamakta olan çocuklarla birlikte birer lokma da olsa tadına baktık. Taptaze olduğu için tadı ve kokusu dahi nefisti. İkisi 211 gram tuttu ama paylaşınca bereketi mi artıyordur nedir en az 5-6 kişi tadına baktı...Bahçede her daim nane var zaten. Bir kenarda da marul, maydanoz ve roka da yetiştiriyorum. Her gün salataya katacak kadar topluyorum.

...

KüçükBahçem canlanmaya başladı, yavaş yavaş ürünler geliyor. Geldikçe hem burada sanal olarak hem de eş dostla gerçekten paylaşacağım.

Esen kalın.


.


0 yorum:

Yorum Gönder


Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | ReviewSilo - Reviews for e-Shopping